Dnia 27 maja 2024r. w Zespole Szkół w Pawłowie odbył się XVII Gminny Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych „O Pióro Wójta” .

          W konkursie wzięli udział mistrzowie ortografii ze wszystkich szkół gminy Sośnie. W myśl słów Janusza Korczaka „Błąd w mowie i piśmie jest jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz…”, odbyła się zdrowa rywalizacja reprezentantów szkół.

          Chociaż ortografia jest piętą achillesową wielu uczniów,  to uczestnicy  konkursu poradzili sobie doskonale z ortograficznymi haczykami, których nie brakowało w dyktandach. Teksty dyktand wymagały znajomości wszystkich zasad, wyjątków od reguł i kruczków ortograficznych.   Każdy „ó”, „rz” i „h” było na wagę zwycięstwa.

           XVII Gminny Konkurs Ortograficzny był  sprawdzianem umiejętności ortograficznych uczestników. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze zajmując I miejsce w kategorii klas I-III i II i III miejsce  kategorii klas IV-VI.

Wyniki XVII Gminnego Konkursu Ortograficznego.

 grupa I – klasy I-III szkół podstawowych
I miejsce, tytuł Mistrza Ortografii Gminy Sośnie zdobyła Zofia Duczmal Zespół Szkół w Pawłowie

II miejsce Przemysław Stasiak Zespół Szkół w Sośniach
III miejsce Aleksandra Statrasburger Zespół Szkół w Granowcu

grupa II – klasy IV-VI szkół podstawowych
I miejsce, tytuł Mistrza Ortografii Gminy Sośnie zdobył Wiktor Tacik- Zespół Szkół w Cieszynie

II miejsce – Alicja Duczmal Zespół Szkół w Pawłowie
III miejsce – Laura Bednarek Zespół Szkół w Pawłowie

grupa III – kl. VII  -VIII

I miejsce, tytuł Mistrza Ortografii  Gminy Sośnie zdobyła Maja Wlazło Zespół Szkół w Cieszynie

II miejsce Laura Antoniak Zespół Szkół w Cieszynie
III miejsce  Miłosz Krawczyk Zespół Szkół w Sośniach

III miejsce  Konrad Rychlik- Szczawiński  Zespół Szkół w Sośniach

„Mistrzowie Ortografii” otrzymali dyplomy i wartościowe nagrody z rąk Wójta Gminy Sośnie Adama Harlaka.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Galeria zdjęć