29 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 7 i 8 naszej szkoły pod opieką wychowawców, wyjechali na wycieczkę po Sośniach. Wycieczka była realizowana w ramach Konkursu – Młodzi ODKRYWCY historii w Dolinie Baryczy, organizowanego przez Stowarzyszenie PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy.

Zadaniem uczniów było nie tylko odbycie spaceru z audioprzewodnikiem p. Joanny Lamparskiej i zwiedzenie wyznaczonych obiektów, ale również stworzenie minutowego filmiku i umieszczenie go na platformie TikTok. Zwiedzono takie miejsca jak: dworzec kolejowy  w Sośniach, tężnię solankową, dąb pamięci, Kościół pw. Narodzenia NMP, Pałac Myśliwski w Mojej Woli  oraz stróżówkę w Sośniach. W trakcie spaceru autorzy obserwowali nie tylko obiekty wskazane przez przewodnika, ale również ścieżkę przyrodniczą czy grób właściciela pałacu w Mojej Woli.

Galeria zdjęć