Dnia 13 listopada br. na piątej godzinie lekcyjnej odbyła się lekcja, w której wzięli udział uczniowie klas I – VIII. Co jest ciekawe, nikt się na niej nie nudził i wszyscy byli bardzo aktywni.

   Pan Mateusz Łucki, który przygotował i prowadził doświadczenia, z zawodu jest nauczycielem. Od lat jeździ niemal po całej Polsce i wykonuje pokazy doświadczeń z zakresu fizyki oraz chemii dla uczniów. Wśród nich znalazły się m.in. klatka Faradaya, żyroskop oraz zasada zachowania pędu, butan oraz zasady bezpieczeństwa związane z węglowodorami gazowymi, magnesy neodymowe i ich zastosowanie, lewitujące nadprzewodniki oraz zastosowanie ciekłego azotu.

Wszystkie doświadczenia przeprowadzone były z zachowaniem środków ostrożności. W każdym z nich omawiany był proces powstawania danych substancji czy efektów tak, aby widzowie mogli wynieść z pokazu jak najwięcej wiedzy.

Po „lekcji” uczniowie nagrodzili Pana Mateusza gromkimi oklaskami.

Oprac. A. Wilczura n-l chemii.

Kliknij, aby przejść do galerii zdjęć