„Bez wolności trudno żyć…”

   W czwartek 09 listopada 2023 r. o godzinie 17:00 w sali wiejskiej w Pawłowie odbyła się uroczysta Wieczornica upamiętniająca 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Pawłowie.

   Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pawłowie Pani Barbara Siedlecka powitała licznie przybyłych, zaproszonych gości oraz rodziców i opiekunów. Nasi zdolni szkolni aktorzy, wokaliści i tancerze przenieśli wszystkich obecnych do Radłowa, gdzie Nikodem Schroeder był dzierżawcą miejscowego pałacu i zarażał swoim gorliwym patriotyzmem. W 1918 roku został przewodniczącym Powiatowej Rady w Odolanowie (Radłów był wtedy w powiecie odolanowskim), a następnie był delegatem do Polskiego Sejmu Dzielnicowego w Poznaniu. Po odzyskaniu niepodległości został pierwszym Starostą powiatu odolanowskiego. Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie książki Anety Franc pt. „Wojna nie była kobietą” oraz wspomnień Anny z Bardzkich Karwatowej.

   Dyrektor, nauczyciele i uczniowie serdecznie dziękują za gromkie brawa wszystkich gości, wybrzmiewające po występie oraz za gratulacje i podziw wykonania  całej inscenizacji.

Kliknij, aby przejść do galerii zdjęć